Олександра Береговенко

 • засновник та керівник Центру соціальної кінології  та професійного хендлінгу” Harmonic Dog”

 • експерт  FCI (Federation Cynologique Internationale)  та експерт національної категорії КСУ (Кінологічна Спілка України);

 • викладач у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій м. Гжицького 

 • Київський Університет Грінченка – аспірант кафедри психології

 • Сумський Національний Аграрний Університет  – спеціальність “заводчик-кінолог”;

 •  Вишнянський коледж Львівського НАУ – ветеринар

 • спеціаліст з формування поведінки собак;

 • розробник кінологічних методик, реабілітаційних та навчальних програм різних напрямків;

 • ведуча семінарів та лекцій з психофізіології та формування поведінки собак;

 • організатор міжнародних конференцій та проєктів розвитку та популяризації сучасної соціальної кінології;

 • засновник та керівник Школи абілітації, реабілітації та каністерапії у Львові “Дитина та Собака”

 • засновник громадської організації “Серце, єдине для Двох”

 • власник розплідника породи чау-чау “Lemberg Chow”

 

     Україна, м. Львів.

Автобіографія

     Народилася 1977 р

     Перша освіта: вища – економічна, Львівський національний університет ім. Івана Франка.

     В кінології з 1992 року.

     Супутники всього життя – чау чау – одна з найскладніших примітивних порід собак, характером та поведінкою наближених до дикої природи. Власне їх породні особливості та складності стали відправною точкою всього наступного кінологічного шляху. Крім чау, в домі жили англійський мастиф та алабай.

    Перші кроки та кінологічне навчання отримала ще в «останні дні» ДТСААФ.

З 1996 року член КСУ.

     Початкове знайомство з європейською школою кінології та зоопсихологією відбулось наприкінці 90-х в Англії, коли навчалася в Лондоні.

     З 1998 року ціленаправлено займаюся собаками з «проблемною поведінкою», собаками, що змінили господарів, та псами – претендентами на «присипляння». Так склалося, що тогочасна кінологія давала вкрай малі шанси таким тваринам повернутися до повноцінного життя серед людей.

    1999 року у Львові була зібрана команда однодумців «Другий шанс» з реабілітаційної роботи в кінології, завдяки якій за наступні роки роботи кількість «врятованих» життів нараховувалась сотнями.

    На початку 2000-х  був заснований приватний не племінний клуб Чау Чау «Со’Квонг», який ставив за мету об’єднати власників та цінителів породи. В «кращі» роки існування нараховував більше сотні членів, та організовував святкові зустрічі та показові виступи по 30-40 собак.

     Фактично, саме ці роки вважаються моїм початком серйозної професійної роботи в кінології.

     З 2005 року практична робота поширилась на міжнародний рівень, коли в співпраці з власниками розплідників та породних клубів були закладені бачення цілей та майбутніх методик.

     Широкі зв’язки в Європі, тісні дружні стосунки із заводчиками, ветеринарами та кінологами допомогли сформувати інформаційну та практичну базу, яка стала основою мого світогляду.

     Окремою частиною в кінології  є моя пристрасть до виставок собак.

     В породних рингах з 1996 року. У переліку титулів наших собак не лише Чемпіони України та Інтерчемпіони, але і титули, які я ціную найбільше: Переможець монопородних клубів Чау Чау Італії, Угорщини, Німеччини.

     Багато «крапок» в знаннях із зоопсихології, соціальної кінології та роботи з собаками були поставлені в Америці. Безцінна подяка за це друзям однодумцям: власникам розплідників, тренерам школи для собак поводирів в Нью Джерсі, та професійним хендлерам.

     З 2013 року – організатор та керівник школи соціальної кінології, професійного хендлінгу та виховання власників собак «Harmonic Dog». Яка з часом виросла в великий навчальний центр. Цей освітній проєкт створений з метою наповнювати світогляди найновішими знаннями із соціальної та професійної кінології і допомогти створити справжнє комфортне життя з улюбленцями в умовах сучасного соціуму!

     З 2016 року організатор та керівник Громадської організації «Серце, єдине для двох», основна ціль якої – підняття та поширення в Україні різних видів каністерапії високого професійного рівня. Цього ж року була заснована спеціалізована школа розвитку, навчання та реабілітації “Дитина та Собака”, на базі якої проводяться навчання , заняття та робота з дітьми та підлітками.

     Періодично друкуються статті, методики та рекомендації з виховної та реабілітаційної роботи в кінології, хендлінгу і каністерапії. Також розроблені п’ять широких кінологічних навчально-освітніх програм.

     З 2016 по 2021 проведено понад 150 тематичних семінарів та лекції як на теренах України, так і за кордоном. За цей період також організовані та відбулися декілька міжнародних науково-практичних конференцій з Каністерапії.

     В 2021 році побачила світ дитяче видання “Книга що має пухнастого хвостика” та наразі готуються до друку перші частини книг «Серце на двох» та «Дитина і собака».

     Навчальні та тестові програми успішно використовуються не лише в українських, але і закордонних зоозахисних організаціях та породних розплідниках.

———————————-

     Сердечно дякую Друзям та неймовірним Людям мого життя за любов та  підтримку на кожному кроці !
     Без Вас я б не пройшла цей складний шлях !
     Безмежно дякую недругам за те, що не дозволяли зупинятись, наперекір всім вітрам !

     Без Вас я б не зайшла так далеко ))))